Пенсионерите ще получат по 50 лева допълнително за септември, като се предвижда правителството да отдели същата допълнителна сума и за октомври.
Ситуацията в света не е лека и ние продължаваме с нашите действия, за да може да окажем подкрепа на всеки един българин, каза премиерът Бойко Борисов по време на правителственото заседание, което се проведе чрез видеоконферентна връзка, предава Dnes.bg.
За да получат всички български пенсионери добавка от 50 лева към пенсиите си за септември, кабинетът отпусна днес над 106 мил. лева, предназначени за 2,1 милиона пенсионери.
Парите още днес ще бъдат преведени по сметките на НОИ. За втори пореден месец ще помогнем на най-уязвимите български граждани, посочи премиерът.
Допълнителната сума от 50 лв. към пенсиите за септември ще се изплаща на всички пенсионери, независимо от размера на техните пенсии.
Изплащането на добавката към пенсиите за септември е втората стъпка за подкрепа на пенсионерите, планирана в новия пакет със социално-икономически мерки на правителството. Изплащането на добавки в същия размер е предвидено и за месец октомври.


Спартак представи отбора с впечатляващото 7:3 срещу Добруджа
Дете на година и половина е с опасност за живота след катастрофа
"Моряците" направиха 1:1 с Дунав в последната контрола
Шестима са задържани при полицейска акция в Слънчев бряг
Тежка катастрофа взе жертви край Дупница
Big Tech удвои дълговото си натоварване до $350 милиарда в разходи за AI
Китайски тестове на ICBM сa новата тревожна реалност в Тихия океан
Уолстрийт намира нов начин инвеститорите да избегнат Илон Мъск
Бърнам със сигурност е следващият британски премиер. Всичко друго е неясно
Ако мечтаете за златен Rolex, моментът може да е настъпил
Европа слага край и на евтините китайски гуми
10-те най-големи производителя на батерии в света
Duster се превърна в малък Patrol
Мъск млъкна - и Tesla тръгна нагоре
Триредови радиатори: Има ли полза от тях?
Ризата овърсайз – хит сред модните тенденции за лято 2026
Мартин Георгиев: Конкуренцията на пазара на електроенергия води до по-добри условия
Люк Уилсън стана баща за първи път на 54 години - майката на детето е на 24
Двама души загинаха при тежката катастрофа край Дупница
Харпър Бекъм на 15 – вижте новата прическа на звездната наследница
преди 5 години Имам сериозни възражения срещу пенсионната система, но нямам никакво намерение да пиша за глухи (управляващи). Затова ще спомена един виц (по асоциация) от времето на соца. Знаете, че тогава имаше много адекватни и оригинални вицове. Та, като започнаха да идват богати араби в страната, някои девойки подаваха на поканите им. И една от тези покани е била: "Ела в мойто кола. Араб даде тебе чорап. Днеска един, утре другия". Така е и с тези 50 лева за пенсионерите. Това е жива подигравка към тях, като знаем, че са с НАЙ-НИСКИ пенсии дори на Балканския полуостров и "отникъде взорът надежда не види", при това за три месеца преди изборите. Ако са горди, биха отказали тези пари. А ние сме с най-голяма смъртност в СВЕТА, което НАЧАЛНИК у нас НИКОГА не СПОМЕНАВА дори като факт или проблем. Помните ли онова недуразомание далавери Симеонов, който щеше да "оправя демографията" у нас като вицепремиер? Но България се топи. Дали си мислят, че те са безсмъртни?Но при тези калинки и крадци и този леден блок, наречен социален министър днес, която със змийския си поглед показва, че няма нито квалификация, нито социално чувство, но е НАЧАЛНИК при диктатора Борисов, както го наричаше през 2012 г.Пиша всичко това, защото за пропадналата ни държава има обяснение.ОСТАВКА! отговор Сигнализирай за неуместен коментар